Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena zamieniła się w plan filmowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena zamieniła się w plan filmowy
22-02-2022 21:22   Janusz Ludwiczak
Milicyjne radiowozy, fiat 125p, polonez, autobus Ikarus i wielka strzelanina. Przy Arenie kręcono sceny do filmu kryminalnego.

W połowie stycznia Arena zamieniła się w plan filmowy. Kręcone były ujęcia do filmu "Święty", który opowiada głośną historię kradzieży srebrnego, XVII-wiecznego sarkofagu św. Wojciecha z katedry w Gnieźnie, która miała miejsce w 1986 r. Reżyserem filmu jest Sebastian Buttny.

Film "Święty", który przedstawi historię kradzieży i prowadzone śledztwa ma trafić do kin wiosną przyszłego roku. W głównych rolach wystąpią: Mateusz Kościukiewicz, Lena Góra, Dobromir Dymecki i Leszek Lichota.

Arena z kolei pełniła rolę lotniska Ławica. Część scen kręcona była również w kamienicy przy Niegolewskich.

Dodajmy, że kradzież sarkofagu św. Wojciecha z gnieźnieńskiej katedry miała miejsce w nocy z 19 na 20 marca 1986 r. Złodzieje dostali się do katedry przez uchylone okno wykorzystując okazję, jaką był prowadzony w środku remont. Skradli górną część trumny ze srebrną płaskorzeźbą przedstawiającą postać św. Wojciecha oraz zdewastowali dolną część sarkofagu.

Sprawców kradzieży udało się zatrzymać po ośmiu dniach. W ich mieszkaniach w Gdańsku znaleziono narzędzia wykorzystane w czasie kradzieży. Natrafiono też na kawałki srebra z widocznymi elementami ozdobnymi pochodzącymi z trumny. Jeden ze sprawców przetapiał w glinianych doniczkach skradzione elementy srebrnego sarkofagu.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: